ابزارهای کاربردی در آرایش

 

فرچه های آرایشی تفاوت زیادی در آرایش کردن به وجود می آورند. خواه این تفاوت کوچک بوده و فردی که آرایش می کند تنها از فرچه های اصلی استفاده کند و خواه فرد به صورت کاملا حرفه ای از این فرچه ها استفاده کند، هر دو گروه نیازمند ابزارهای لازم برای این کار هستند. فرچه های اصلی شامل فرچه های کیفیت بالای سایه، رژگونه، ابرو و فرچه خط چشم می شوند. در این مقاله به توضیح کلی تری در مورد فرچه های آرایشی و کاربرد آن ها می پردازیم.

خرید فرچه

در خرید فرچه دقت داشته باشید که فرچه مورد نظر ارزش خرید داشته باشد. این به این معنی است که آن را روی دست خود تست کرده و انگشتان تان را در موهای آن فرو ببرید تا مطمئن شوید که موهای آن نمی ریزد. همچنین باید فرچه ای انتخاب کنید که با آن احساس راحتی کرده و بتوانید در استفاده از آن ها به خوبی مانور دهید.

اندازه فرچه

فرچه ای که همراه لوازم آرایش وجود دارد کوچک بوده و معمولا مناسب نیست. پس آن ها را دور انداخته و برای هر کاربرد فرچه مخصوص آن را خریداری کنید.

فرچه های طبیعی

فرچه های طبیعی از موی حیواناتی مانند سنجاب، بز، اسب و حیوانات دیگر برای محصولاتی که به صورت پودری هستند مانند رژگونه، سایه و پودر پنکک مناسب هستند.

فرچه های مصنوعی

فرچه های مصنوعی برای استفاده از محصولات کرم مانند مانند کانسیلر، خط چشم مایع و رژ لبهای مایع مناسبند. این فرچه ها از فرچه های طبیعی زبرتر بوده و کنترل بهتری روی آرایش کردن به وجود می آورند.

انواع فرچه:

در ادامه به بررسی فرچه های مختلف و کاربرد هرکدام پرداخته ایم.

فرچه رژگونه

بزرگی سر این فرچه باید به اندازه ای یاشد که روی کل برجستگی گونه را بپوشاند. جنس آن نیز باید از موهای طبیعی و نرم بوده و سر آن نیز دارای انحنا باشد.

فرچه برنزه کردن

این فرچه باید پرتر از فرچه رژگونه بوده و سر آن نیز صاف باشد. این فرچه به گونه ای طراحی شده که کرم برنزه را روی گونه ها، بینی، پیشانی و چانه مالیده و آن را به صورت طبیعی روی پوست پخش کند.

فرچه ابرو

موهای این فرچه کاملا سفت بوده و سر آن به صورت زاویه دار می باشد. این فرچه آرایشی به گونه ای طراحی شده است که بتوان با آن روی ابرو را با سایه رنگ کرد. برای خرید این نوع فرچه به دنبال آن هایی باشید که کمی نرم باشند، زیرا فرچه های ابروی کاملا مصنوعی سایه را روی ابرو خوب پخش نمی کنند.

 

فرچه مرتب کردن ابرو

این فرچه مانند برس مو، موهای ابرو را در جای خود شانه می کند. این فرچه سر سفتی مانند یک مسواک دارد.

فرچه کانسیلر

این فرچه باید سر محکم و در عین حال نرمی داشته باشد. از آن جایی که این فرچه روی پوست لطیف انسان استفاده می شود باید نرم بوده و در عین حال سر آن به گونه ای باشد که به همه نقاط صورت مانند گوشه چشم ها و اطراف بینی دسترسی وجود داشته باشد.

فرچه پخش کردن سایه

این فرچه باید طبیعی بوده و موهای نرمی داشته باشد و هنگامی از آن استفاده شود که پشت پلک سایه زده شده و قصد پخش کردن آن را داریم. همچنین از این فرچه برای پخش کردن پودر کانسیلر  و پودر گریم در مکان هایی که از دست نمی توان استفاده کرد، مناسب است.

فرچه زیر سازی چشم

این فرچه سر صاف و گردی داشته و در آن از موی طبیعی استفاده شده است. موهای این فرچه کوتاه و نرم بوده و برای زدن سایه و یا پرایمر پشت چشم استفاده می شود.

فرچه پخش رنگ

یک فرچه بزرگ با سر صاف و بدون زاویه که با آن سایه را در وسط پلک زده و تا ابرو پخش می کنند.

  فرچه سایه

بزرگی این فرچه به اندازه ای است که تقربا  نصف پلک را می پوشاند. این فرچه طبیعی بوده و سر گردی دارد. از این سایه در پایین پلک استفاده می شود تا خطی در پشت چشم باقی نماند.

فرچه محو کننده

این فرچه سر گرد و نرم کوچکی داشته و موی طبیعی و نرمی دارد که از آن در به وجود آوردن آرایش چشم دودی استفاده می شود.

شانه مژه

  سر این شانه سفت و پلاستیکی بوده و به گونه ای طراحی شده تا ابروها را پس از زدن ریمل هنگامی که هنوز خشک نشده اند، از هم جدا کند.

فرچه زاویه دار خط چشم

این فرچه سر کوچکی داشته و موهای آن زبر و زاویه دار هستند تا هرگونه خط چشم و یا مدل ابرویی بتوان با آن کشید.

فرچه سر صاف خط چشم

این مدل فرچه سر صاف و موهای زبری داشته و با آن می توان روی خط مژه، خط چشم زد.

فرچه ریز خط چشم

این فرچه سر ریز و موهای مصنوعی و سفت داشته و سر آن برای زدن خط چشم مایه طراحی شده است.

 

فرچه ترکیبی صورت

از این فرچه که موهای طبیعی دارد در زدن رژگونه،ترکیب رنگ سایه و برنزه کردن استفاده می شود.

فرچه صورت

یک فرچه با سر مصنوعی که زاویه دار بوده و از آن در زدن رژگونه و پودر پنکک و سایه استفاده می شود.

فرچه گریم

موهای پر و مصنوعی این فرچه به اندازه کافی کرم گریم روی پوست زده و پخش می کند.

فرچه لب

موهای این فرچه طبیعی یا مصنوعی و نرم و بلند بوده که با کمک آن می توان رژ لب را روی لب ها زد.

فرچه پودر

یک فرچه بزرگ با موهای طبیعی و نرم که سر آن زاویه دار است که برای زدن پودر و یا کرم روی بینی  و زیر چشم ها استفاده می شود.

پد

پد های آرایشی به اندازه انگشتان هستند و برای زدن پنکک استفاده می شوند تا کرم های زده شده روی پوست را تثبیت کنند.

اسفنج آرایشی

اسفنج های آرایشی در انجام گریم به خصوص در نواحی که دسترسی به آن ها سخت است نقش بسیار مهمی دارند.

استفاده از انگشتان دست

هیچ چیزی مانند گرمای دست در زدن مواد آرایشی روی پوست عمل نمی کند. با استفاده از دست ها و انگشتان می توان رژ لب، کرم، زیر سازی و سایه زد و به دلیل گرمای دست ها مواد آرایشی بهتر روی پوست عمل می کنند.